середу, 6 травня 2020 р.

ТОП-питання освіти в умовах карантину


Відповіді на питання освіти в умовах карантину


Відповіді на найпоширеніші запитання щодо навчання та закінчення навчального року в умовах карантину пов’язаного із недопущенням поширення COVID-19.
Як відбуватиметься зарахування до 1 класу?
Зарахування до 1 класу буде відбуватися без конкурсу на підставі сканованих копій документів, надісланих до закладу електронною поштою. Оригінали документів необхідно подати після завершення карантинних обмежень. Інформацію про терміни та способи подачі документів засновники мають оприлюднити на вебсайтах своїх закладів. Медичну довідку також можна оформити та подати до навчального закладу після завершення карантину. 
Як оцінювати дітей у 1-4 класах?
Для учнів початкової школи застосовується формувальне, підсумкове оцінювання. У 1-2 класах бальних оцінок не ставимо, а заповнюємо свідоцтво досягнень. Підсумкове оцінювання здійснюється з урахуванням результатів оцінювання у І семестрі, січні-березні 2020 року та результатів навчання з використанням дистанційних технологій у період карантинних обмежень. 
Як переводити учнів до наступного класу?
Переведення до наступного класу здійснюється на підставі результатів їх підсумкового (семестрового та річного) оцінювання згідно з рішенням педагогічної ради закладу.
Як виставляти річне та підсумкове оцінювання дітям, які не мають засобів дистанційного навчання або не виходять на зв’язок?
Семестрове оцінювання для таких учнів має формуватися з урахуванням очного навчання до впровадження карантинних обмежень. Рекомендуємо вчителям зважено і неформально підходити до виставлення оцінок за семестр учням, які з вагомих причин не змогли навчатися дистанційно і пропустили більшість навчальних занять під час карантину.
Як бути вчителю та школі, якщо батьки учня відмовляються від дистанційної форми освіти під час карантину (аргументують це тим, що вчитель має вчити учня у телефонному режимі)?
У сьогоднішніх умовах ми використовуємо різні технічні засоби для організації освітнього процесу. Якщо учень немає інших технологій, то і звичайний телефонний зв’язок може слугувати інструментом для взаємодії між учителем та учнем. 
Як і коли слід заповнити шкільні журнали?
Шкільні журнали педагоги заповнюють після закінчення карантину (або послаблення карантинного режиму) згідно зі графіком, який має розробити дирекція закладу. Рекомендуємо зробити це на початку червня. Всі дані вносимо відповідно до календарно-тематичного планування та згідно з розкладом. Відео-поради - https://bit.ly/35fZpBx 
Як виставляти підсумкові оцінки з фізкультури, трудового навчання, музики?
За результатами І семестру та з урахуванням оцінок отриманих до 12 березня. Якщо учні під час карантину виконували завдання з таких предметів, то відповідні результати також слід враховувати. Не варто вимагати запису виконання завдань із цих дисциплін, у разі відсутності в учнів технічних можливостей їх виконання. 
Як закінчиться навчальний рік для шкіл у 2019/2020 році?
Освітній процес завершиться дистанційно. Навчальні заняття для учнів триватимуть до кінця травня. Як і всі попередні роки, навчальний рік у школах триватиме до 1 липня для всіх учнів, окрім одинадцятикласників. Свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти 11-класники отримають після складання ЗНО.
Коли відбуватиметься коригуюче навчання?
Коригуюче навчання проводиться у вересні 2020-2021 н. р. Тривалість визначатиме школа безпосередньо для кожного класу, залежно від того, як учні опанували матеріал.
Чи може вимагати директор школи звіт від вчителя про організацію дистанційного навчання?
Так, має право, бо за організацію освітнього процесу в закладі відповідає директор школи. Звітність про проведені заняття з учнями з використанням дистанційних технологій школа може організувати у прийнятній формі. Ми рекомендуємо школам мінімізувати звітність учителів про проведені заняття. 
Чи мають право органи місцевого самоврядування вимагати від вчителя звіт про проведення дистанційного навчання?
Ні. Звіт від учителів може вимагати тільки директор школи. Місцеві органи влади не мають права вимагати звітування від педагогічних працівників про організацію освітнього процесу з використанням дистанційних технологій. 
Чи будуть проведені останні дзвоники та випускні? 
Постановою Уряду загальнонаціональний карантин продовжено до 11 травня. Ми рекомендуємо утриматися від проведення масових заходів, зокрема - останніх дзвоників та випускних вечорів. Здоров’я наших учнів - важливіше.
Чи має право адміністрація школи проводити анкетування дітей і батьків з приводу роботи вчителів при дистанційній формі навчання в умовах карантину з метою оцінювання педагогічної діяльності працівників?
МОН не проводить та не планує проводити жодного оцінювання педагогічної діяльності працівників під час карантину. Що стосується закладу освіти, то відповідно до Порядку проведення моніторингу, засновник може організувати локальний моніторинг педагогічної діяльності у своєму навчальному закладі. Це не заборонено.
Джерело: Facebook-сторінка в.о. міністра освіти і науки України Любомири Мандзій.

Немає коментарів:

Дописати коментар