Гра-челендж «Двері розуму» у TikTok
У соціальних мережах поширюється новий небезпечний челендж, під час якого діти впадають у стан трансу. Це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям
, попередив департамент гуманітарної політики Дніпра.Серед можливих наслідків цієї гри наведені:
- порушення кровообігу;
- спазми та підвищення внутрішньочерепного тиску;
- головний біль, запаморочення;
- Якщо у дитини є аневризма судин головного мозку, існує ризик інсульту.
Суть гри:
Суть її в тому, що один із підлітків є провідником, а другий — суб’єктом. Другий гравець лягає на коліна ведучого, йому під голову підкладають подушку. Провідник починає масажувати скроні суб’єкту, повторюючи фразу: «Червоні двері, жовті двері, двері іншого кольору», наводить деталі челеджу сайт OBOZ.UA.
Гра стала популярною за кілька днів, тепер школярі постійно вводять когось у транс, знімають відео. Зрозуміти, чи справді дитина увійшла у транс і щось бачила, — неможливо. Мало хто зізнається, що нічого не бачив. Здебільшого розповідають якісь жахи своєї подорожі, в такий спосіб залучаючи до гри дедалі більше друзів.
Можливі наслідки участі у грі:
Насправді гра не відкриває двері в інший світ, а є психологічною маніпуляцією, яка вводить людину у стан сенсорної депривації, пояснюють фахівці у публікації tsn.ua.
Реальний ефект від «гри»:
- запаморочення,
- нудота,
- панічні атаки — «на людей-психотиків це може вплинути так, що у людини може розвернутися повноцінний психоз. Вони дуже вразливі, і такі речі для них небажані, це може стати катастрофою», — розповів OBOZ.UA психолог Володимир Мамко,
- спотворення реальності,
- сильна тривожність після «виходу»,
- ризик інсульту — «масажує скроні не професіонал, а дитина. Йдеться про поверхневу скроневу артерію, яку можна передавити. І щоб досягти ефекту ейфорії, масажувати треба довго. Порушується кровообіг. Якщо у дитини є аневризм судин у голові, то може призвести й до інсульту. Спазми, підвищення внутрішньочерепного тиску, може бути біль голови», — каже OBOZ.UA дитяча психологиня Наталія Валедова.
- ризик бути завербованим через подібні механізми у диверсійні групи — «Такі масові ігри можуть бути розраховані на те, щоб готувати дітей та підлітків до підпорядкованості. Якщо він пішов за стадом, то й по життю йтиме, не матиме своєї думки й піде за натовпом. Це ризиковано для психологічного розвитку дитини», — продовжує психологиня.
Поради для батьків, як убезпечити дитину:
- розмовляти з дитиною про небезпеки таких «ігор»;
- контролювати контент, який вона споживає у соцмережах;
- перевіряти коло спілкування дитини в інтернеті;
- миттєво реагувати, якщо дитина стає замкнутою, дратівливою або нервовою.
В англомовному медійному просторі небезпеки цього челенджу описані 5 років тому.
Немає коментарів:
Дописати коментар